Największy niezidentyfikowany Bitcoin Whale Moves 100.000 BTCs 0

Nie ma większego wieloryba niż ten, który właśnie przeniósł swoje bitcoins, z wyjątkiem oczywiście platform wymiany kryptograficznej i samego Satoshi Nakamoto. Całkowita kwota w przemieszczonych bitcoins jest bliska miliardowi dolarów, ale została przeniesiona za skromną sumę 0,48 dolarów!

Tajemniczy wieloryb budzi się…
W kwietniu ubiegłego roku adres Bitcoin “ 3KZ526NxCVXbKwwP66RgM3pte6zW4gY1tD “ stał się najbogatszym z tych, których tożsamość właściciela jest nieznana.

Z 101.857 BTC, ten „BBNI“ (Whale Bitcoin Unidentified) został następnie wyprzedzony przez krypto-portfelki i torebki Huobi Bitfinex, według The Associate Crypto.

Ale w ostatnią sobotę, 27 czerwca, ta (bardzo) duża ryba w kryptosferze w tajemniczy sposób przeniosła swoje BTC. Jak widzimy w poniższej transakcji, prawie wszystkie BTC zostały przeniesione do dwóch nowych nieznanych portfeli.

transakcja – Największy niezidentyfikowany Bitcoin Whale Moves 100.000 BTC
Transakcja w sumie 101.857 bitcoins! – Źródło: blockchain.com explorer
W sumie przekazano Bitcoin System o wartości około 935 milionów dolarów. Pierwszy portfel otrzymał 5,000 BTC, podczas gdy drugi portfel został utworzony w celu otrzymania “ zmiany “ (waluty) transakcji, tj. 96,857 BTC.

Wieloryb zachowuje swój tytuł największego nieznanego portfela

Ten ostatni portfel, z równowartością 890 milionów dolarów w BTC, jest obecnie drugim największym (znanym) pod względem liczby bitcoins, według danych z BitInfoCharts. Ale ponieważ największy nadal należy do Huobi, nasz tajemniczy wieloryb pozostaje pierwszym z „niezidentyfikowanych“.

top 100 – Największy niezidentyfikowany Bitcoin Whale Moves 100,000 BTC
Najbogatsze portfele Bitcoinów w BTC, z naszym tajemniczym wielorybem (zakreślonym na czerwono) – Źródło: bitinfocharts.com
Należy zauważyć, że opłaty za tę transakcję wyniosły tylko 5 271 satoshis (0,00005271 BTC), czyli 48 centów. Który system może być lepszy, jeśli chodzi o opłaty za przelew tak dużych sum pieniędzy?

Trudno w chwili obecnej stwierdzić, co jest przyczyną tego ważnego ruchu BTC. Ten portfel mógłby również należeć do platformy wymiany (która nie ujawniłaby swojego adresu). Będziemy mieć na niego oko, na wszelki wypadek, gdyby sygnalizował ruch cen Bitcoinów.